Adrian Olesiak
Forma terapii: |
przyjmuje w gabinecie oraz online. |
Pacjenci: |
młodzież, dorośli, pary. |
|
adrian_14297 |
Pracuje w podejściu integracyjnym co oznacza ze każdą sesje dopasowuje do indywidualnych potrzeb swoich pacjentów. Uważa że każda osoba jest wyjątkowa w swojej naturze, tak więc forma terapeutycznej współpracy również powinna taka być, bez automatyzmu. Pracuje z indywidualnymi osobami, parami i rodzinami. Bogate kwalifikacje osiągnął na akredytowanych brytyjskich uczelniach dzięki czemu oferuje terapie zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Wykształcenie:
Ukończył studia z psychoterapii i psychologii (Keele University akredytowane przez British Association for Counselling and Psychotherapy-BACP, University of Ulster akredytowane przez British PsychologicalSociety-BPS).
Na studiach psychoterapeutycznych specjalizował się w Terapii Behawioralno-Poznawczej (CBT), Dialektyczno-Behawioralnej (DBT) humanistycznej (Counselling), psychodynamicznej, terapii schematów i analizy transakcyjnej.
Na studiach psychologicznych obrał specjalizacje w interwencjach typu ABA (stosowana analiza behawioralna) z pacjentami ze spectrum zaburzeń autystycznych.
Po ukończonych akredytacjach i certyfikacjach skupił się na dalszym rozwoju zawodowym: terapia akceptacji i zaangażowania (Acceptance and CommitmentTherapy), terapia skoncentrowanej na rozwiązaniach, wywiadu motywującego (MotivationalInterviewing), terapii zabaw (Play Therapy, dla młodszych pacjentów), odbudowy tożsamości (Life Story Work), Life Coaching, interwencji kryzysowej (TherapeuticCrisisIntervention-TCI), oraz z ochrony i zabezpieczania najbardziej narażonych pacjentów (Safeguarding, do poziomu 4 DSO-DesignatedSafeguardingOfficer).
Doświadczenie:
Psychoterapeuta integracyjny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Pracował w brytyjskich placówkach medycznych (neurologia, urazy głowy, zaburzenia osobowości i schizofrenia), fundacjach wspierających ofiary przemocy oraz prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych.
W szpitalach pracował z pacjentami stopniowo tracącymi własną tożsamość,prezentującymi oznaki zaburzeń depresyjnychi mających problemy adaptacyjne we własnych środowiskach. Terapie opierały się głównie na modelu behawioralno poznawczym (CBT), rogerianskim (Counselling) oraz akceptacji i zaangażowania (ACT).
Pracuje z osobami w każdym wieku. Stara się w pełni zrozumieć pacjenta, aby w odpowiedni sposób dopasować terapię do indywidualnego celu pacjenta.
Praktykowanie psychoterapii w krajach słynących z multi-kultury pozwoliło mu na zgłębienie tematyki indywidualnych różnic i tym jak one wpływają na proces podejmowania decyzji.
Wszystkie sesje prowadzi w oparciu o regularną superwizję.
Poza psychoterapią, jest również doświadczonym I akredytowanym liderem z zakresu usprawniania struktur medycznych “improved practitioner- drugi stopień”.
Zainteresowania zawodowe:
Od lat interesuje się neuropsychologią i tym jak traumatyczne wydarzenia wpływają na codziennie funkcjonowanie. To zainteresowanie skierowało go ku neurosekwencyjnego modelu terapeutycznego (neurosequential model of therapeutics), który pozwala oszacować fizyczny wpływ traumy na funkcjonowanie mózgu.
Poza traumą, wykazuje on szczególne zainteresowanie w tematyce samo-regulacji emocji oraz pracy z czynnikami wpływającymi na umiejętności interpersonalne.