Barbara Śliwa 

Forma terapii:
Online
Pacjenci: 
dorośli 
Specjalizacja
Terapia uzależnień

 

Do każdej osoby podchodzi indywidualnie, zgodnie z jej aktualnymi celami, możliwościami i potrzebami. Relację terapeutyczną opiera na poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji, empatii, zrozumieniu oraz szacunku do autonomii i indywidualności osoby zgłaszającej się po pomoc. Pracuje w formie online z osobami uzależnionymi od alkoholu i/lub substancji psychoaktywnych, z osobami współuzależnionymi oraz DDA. Ukończyła część teoretyczną, wykładową i warsztatową pełnego specjalistycznego szkolenia w dziedzinie uzależnień rekomendowanego przez Dyrektora Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Regularnie uczestniczy w superwizjach dbając o jakość swojej pracy.

Wykształcenie:

Ukończyła studia z psychologii ze specjalizacją psychologii klinicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie jest w trakcie certyfikacji na specjalistę terapii uzależnień. Szkolenie, które odbywa jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie szkolenia w dziedzinie uzależnień.

Swoją wiedzę poszerza biorąc udział w szkoleniach i konferencjach dotyczących między innymi zaburzeń psychicznych.

Doświadczenie:

W trakcie studiów magisterskich odbyła praktyki w Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie prowadziła konsultacje diagnostyczne i terapeutyczne z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Następnie w Instytucie Psychoprofilaktyki i Psychoterapii prowadziła indywidualne sesje terapeutyczne z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA. Podjęła również pracę w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie pomaga osobom potrzebującym wsparcia psychologicznego, osobom uzależnionym, współuzależnionym oraz DDA. 

Zainteresowania zawodowe:

Interesuje się odkrywaniem i poznawaniem drugiego człowieka oraz wydobywaniem jego zasobów. Wzmacnia motywację do zmiany i bada schematy, które sprawiają, że człowiek pewne zachowania powtarza a inne nie. Szczególnie koncentruje się na roli emocji i sposobów radzenia sobie w powstawaniu nawyków oraz mechanizmów uzależnienia.