Dominika Olesiak
Forma terapii: |
przyjmuje w gabinecie oraz online. |
Pacjenci: |
młodzież i dorośli |
.cid.5e625a4eb8aea290 |
Pracuje w podejściu integracyjnym, łącząc ze sobą techniki z różnych nurtów terapeutycznych, co pozwala jej na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Posiada doświadczenie w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej oraz terapii online. Swoja pracę z pacjentami opiera na empatii, otwartości na różne doświadczenia życiowe oraz autentyczności w relacji terapeutycznej
Członek Brytyjskiego Stowarzyszenia dla Psychotherapeutow (British Association for Counselling and Psychotherapy – BACP). Swoją pracę superwizuje regularnie u certyfikowanego superwizora.
Pracuje z osobami zmagającymi się z brakiem samoakceptacji oraz niska samoocena, wspierając ich rozwój osobisty i budowanie poczucia własnej wartości. Pomaga pacjentom z zaburzeniami takimi jak depresja, zaburzenia leku, trauma (PTSD). Wspiera osoby w trudnościach życia codziennego takich jak problemy w relacjach, stres, utrata bliskiej osoby. Oferuje terapie w języku polskim i angielskim.
Wykształcenie:
Ukończyła studia z zakresu psychologii i psychoterapii na brytyjskich uczelniach wyższych. Jest absolwentką Ulster University gdzie ukończyła licencjat nauk ścisłych w psychologii, akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Psychologii (British Psychological Association). Magister nauk ścisłych w psychologii ze specjalizacją w psychoterapii, akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Psychoterapii (British Association for Counselling and Psychoterapy) zdobyła na Keele University.
Podczas studiów licencjackich pracowała w Brytyjskej Służbie Zdrowia w Belfascie- Belfast Health and Social Care Trust na oddziale neurologii i urazów głowy. W czasie studiów magisterskich odbyła praktyki w ośrodku wspierającym ofiary przemocy domowej i przemocy na tle seksualnym oraz w ośrodku wspierającym osoby zmagające się z zaburzeniami psychologicznymi. W czasie praktyk prowadziła indywidualne sesje terapeutyczne z pacjentami z szerokim zakresem problemów życiowych.
Doświadczenie:
Pracowała w Brytyjskiej służbie zdrowia (National Health Services, NHS England) na oddziale psychoterapii wspierającym osoby z problemami takimi jak depresja, zaburzenia lekowe, trauma, żałoba, życiowy kryzys, niska samoocena. Swoja prace rozpoczęła jako asystent psychoterapii. Prowadziła sesje grupowe w oparciu o model CBT i psychoedukacje. Wykorzystywała elementy mindfulness oraz technik relaksacyjnych. Prowadziła skomputeryzowane sesje terapeutyczne z użyciem komputerowego programu CBT.
Następnie rozpoczęła prace jako psychoterapeuta. W zakres jej obowiązków wchodziło prowadzenie indywidualnych sesji terapeutycznych. Prowadzenie konsultacji terapeutycznych w celu ustalenia odpowiedniego rodzaju wsparcia. Prowadzenie sesji przez telefon oraz online. Ocena zagrożenia próbą samobójczą i samookaleczania. Tworzenie planu wspierającego klienta poza sesją.
Wchodziła w skład zespołu prowadzącego badania psychologiczne w zakresie psychoterapii. Brała udział w badaniu skupiającym się na doświadczeniach terapeutów w prowadzeniu terapii online. Wspierała projekt badający doświadczenia pacjentów uczęszczających na terapie w nurcie solution-focused, w celu ewaluacji efektywności terapii w wspieraniu zdrowia psychicznego osób z cukrzyca. Wchodziła w skład zespołu badającego wady i zalety prowadzenia terapii online.
Zainteresowania zawodowe:
Interesuje ją odkrywanie indywidualnych potrzeb, zrozumienie siebie i swoich wartości, a także rozwijanie swojego potencjału. Wspiera osoby w identyfikowaniu przeszkód na drodze do samorealizacji i towarzyszy w dokonywaniu życiowych zmian. Zwraca uwagę na schematy wypracowane w dzieciństwie i ich wpływ na zachowania w dorosłym życiu.